Podróżniczy flirt z azjatyckimi plantacjami herbaty.

Czas na odkrycie Malezji! Ten obszar dysponuje tak malowniczymi plażami, że grzechem byłoby nie pojechać tam chociaż raz w życiu! Miejscowe wzgórza herbaciane jawią się niczym krajobrazy filmowe, a wszystko to spowite jest delikatną nuta mgły. Malezję nazywa się także kosmopolityczną metropolią. Dlaczego? Ponieważ daje się tam odczuć obecność napływu społeczeństwa z całego świata, reprezentującego odmienne kultury I religie, a mimo to potrafiącego żyć ze sobą w pozytywnej symbiozie. O kuchni Malezji można pisać bez końca I w samych superlatywach. Nie ma bardziej zdrowej kuchni dla ludzkiego ciała od tamtejszej. Wszystko dzięki stosowaniu wyłącznie naturalnych produktów I łączeniu różnorodnych I odmiennych form smakowych.

Przygoda z Malezją ma kilka podstawowych etapów:

  1. Dotarcie do Kuala Lumpur – nazywanej także stolica smaków.
  2. Poddawanie się relaksowi na wyspach Perenthian. Wchodzą one w skład zasobów plaż Zatoki Tajlandii
  3. Długie spacery szlakami wzgórz herbacianych, podziwianie widoków zapierających dech w piersiach.

 

Z Polski do Kuala Lumpur lecimy bezpośrednio. Na miejscu prywatny kierowca zatroszczy się o to, abysmy bez problem trafili do kompleksu hotelowego. Znajdując się w mentalnej kąpieli tuż obok Malajów, Hindusów oraz Chińczyków możemy wreszcie poczuć się prawdziwymi obywatelami świata. Odpłyniemy także przy smakach lokalnych potraw, wśród których na czoło wysuwają się pierożki gotowane na parze przez Chińczyków . Wszystkie dania serwowane w kuchni są zdrowe I lekkie, tak więc nie będziemy nadmiernie ociężali w momencie wspinania się Petronas Towers. Jest to obecnie najwyższa budowla na świecie. Widoki z niej zapierają dech w piersiach I pokazują, jak wiele natura zyskuje dzięki człowiekowi, a także jak wiele człowiek jej zawdzięcza.

Z kolei Perhentian to małe wysepki o bardzo dyskretnych lokalizacjach. Są częścią Zatoki Tajlandzkiej. Tutaj możemy zatopić się w dźwiękach śpiewu ptaków, kumkania żab oraz szumu morskiej fali. To prawdziwy raj. Do obejścia całej wyspy wystarczy raptem kilka godzin, nie funkcjonują tutaj nowoczesne środki lokomocji, co wpływa na wysoki stan czystości natury.

Wycieczka na plantację herbaty pozostawia niezapomniane wrażenia. Przewodnicy pokażą nam najważniejsze rośliny i wytłumaczą, do czego przeznacza się dane surowce naturalne. Plantacje herbaciane wspomagają wizualnie także hodowle niezwykle barwnych motyli oraz plantacje roślin tropikalnych. Tutaj można wreszcie zaobserwować rośnięcie orchidei w sposób bezpośredni. Czy wiedzieliście, że tutejsze rośliny mogą pomagać nie tylko w leczeniu chorób, ale także w budowaniu domów? Degustacja herbaty to moment niemal mityczny, do tego bezpośrednio można zaobserwować sposób jej przygotowywania I zaparzania. Zapach świeżo zaparzonej herbaty nie da się pomylić z żadnym innych. Żeby nasze europejskie napoje herbaciane miały choć w połowie taką intensywność… Czas niestety płynie nieubłagalnie, dlatego zanim udamy się w drogę powrotną do domu, powinniśmy upewnić się, czy na pewno skorzystaliśmy ze wszystkich rozrywek, które były dla nas dostępne w Malezji przez cały magiczny czas urlopu. Kto raz się tam wybrał – wróci z pewnością po raz kolejny.

Dodaj komentarz